İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada lokal seçimlerde CHP ile ittifaka mutlaka karşı olduğunu söyledi. Hatipoğlu, Eskişehir’deki seçimlerde partisinin AK Parti ve MHP ile ittifak yapmasıı gerektiğini söz etti.
‘Kesinlikle CHP ile bir birliktelik istemiyorum’ demişti
CHP ile yapılan ittifak sebebiyle büyük problem yaşadığını belirten Hatipoğlu, şöyle konuştu:
“En büyük ziyanı biz gördük. Bizim 44 vekilimiz var. En son yaptığımız toplantıda tüm vekiller lokal seçimler için CHP ile birlikte olma taraftarı olmadığını lisana getirdi. Partinin kararı değil fakat milletvekillerinin şahsi fikirleri, benim de şahsi niyetim bu türlü. Katiyetle CHP ile bir birliktelik istemiyorum”
Hatipoğlu’dan yeni açıklama: İçim el vermeye vermeye Kılıçdaroğlu’na oy verdim
Hatipoğlu, bu açıklamalarının akabinde geçtiğimiz akşam TV100 canlı yayınına katıldı. Seçimlerde Kılıçdaroğlu’na istemeyerek oy verdiğini anlatan Hatipoğlu, şunları söyledi:
“Kemal Beyefendi, Eskişehir’e geldiğinde havalimanında karşıladım. Benim seçimlerle ilgili öbür bir programım olduğu için oraya katıldım. Kendisiyle ayaküstü de konuştuk. Mitinge katılamadım. DÜZGÜN Parti’nin içindeki eğilimleri şöyle: Milletvekillerinin fikri CHP ile yola devam etmemek. Bütün vilayet ve ilçelerde kendi adaylarımızda seçime girmek biçiminde bir eğilim var. Bu ekseriyet bu türlü. Bir oy Kemal’e bir oy Meral’e dedik. İçim el vermeye vermeye Kılıçdaroğlu’na oy verdim”