Şile Belediyesi’nin Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. Yıl Dönümü aktiflikleri kapsamında planladığı “Geleceğin Yöneticileri, Bugünün Yöneticileri İle Buluşuyor” proje müsabakası sonuçlandı. Şile Belediye Lideri İlhan Ocaklı, proje sahibi öğrenciler ve aileleriyle evvel Şile Belediye Başkanlığı makamında sonrasında da Çamlık Toplumsal Tesislerinde düzenlenen programda bir ortaya gelerek mükafatlarını ve iştirak dokümanlarını takdim etti.
Yarışmaya 4. ve 8. sınıf öğrencileri projeleri ile müracaatta bulundu. Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yılı ismine büyük değer ve kıymet taşıyan müsabaka ilçe genelinde büyük memnuniyet yarattı. Müsabaka heyetinin ihtimamla gerçekleştirdiği kıymetlendirme sonucunda, dereceye giren yapıtların sahibi olan öğrencilere Şile Belediyesi’nin belirlediği armağanlar takdim edildi. Müsabakada birinci seçilen proje ise Şile Belediyesi tarafından hayata geçirilecek.
Şile Belediye Lideri İlhan Ocaklı; “Cumhuriyetimizin 100. Yılına yönelik etkinliklerimiz kapsamında planladığımız “Geleceğin Yöneticileri, Bugünün Yöneticileri İle Buluşuyor” proje yarışımıza katılan evlatlarımızla ve aileleriyle bir ortaya gelerek mükafatlarını ve iştirak evraklarını takdim ettik. Şile’ye dair hayalleriyle, fikirleriyle, vizyonlarıyla bizlere de yeni bir ufuk çizen, bu müsabakaya katılarak bizleri memnun eden evlatlarımıza teşekkür ediyorum. Şile Belediyesi olarak evlatlarımızın her daim yanlarında olmaya devam edeceğiz.” dedi.
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümü kapsamında gerçekleştirilen müsabakada derece alan ve projeleri ile müsabakaya katılan tüm öğrencileri tebrik ediyoruz.
8. Sınıflar Kategorisinde dereceye giren eserler şöyle; 1. Hasan Hüseyin Çetin – Gençlik Mevsim Projesi (8B – Şile Anadolu İmam Hatip Ortaokulu), 2. Mizgin Zilan Korkmaz – Çiftçilerimiz Zenginliklerimiz Projesi (8C – 75. Yıl Ortaokulu) ve 3. Aras Alsaleh – Sokak Hayvanları Projesi (8B- Şile Anadolu İmam Hatip Okulu).
4. Sınıflar Kategorisinde dereceye giren eserler ise; 1- Sera Elvan Aygül – Derin Denizlere
Yolculuk Projesi (4A- Ahmet Yahşibey İlkokulu), 2. Demiralp Kızılkaya – Paka Dönüş Projesi (4A- Ahmet Yahşibey İlkokulu), 3. Hatice Yüsra Uçan – Şenlik Çiftliği Projesi (4A- Ahmet Yahşibey İlkokulu). Lider Özel Mükafatı sahibi de Ahmet Akif Yılmaz – Şile Botanik Bahçesi Projesi (4A – Şehit Serkan Angay İlkokulu).
Proje yarışının sonuçları açıklanırken bir müjde daha veren Şile Belediye Lideri İlhan Ocaklı; “Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. Yılı münasebetiyle birinci kere düzenlediğimiz proje yarışımıza evlatlarımızın gösterdiği ilgi bizi ziyadesiyle keyifli etti. Evlatlarımızın fikirlerini ve hayallerini epeyce önemsiyoruz ve bu çalışmadan bizlerde hayli keyif aldık. Bu yıl hayata geçirdiğimiz proje yarışımızı her yıl nizamlı olarak icra edeceğiz.” tabirlerini kullandı.